Úvod  » tipy na výlet


TIPY NA VÝLET

TIPY NA VÝLET A JINÉ AKTIVITY

Vybrali jsme pro Vás nejatraktivnější tipy na výlet v okolí.

 

Obec Purkarec se nachází skoro v polovině cesty mezi Hlubokou nad Vltavou (11km) a Týnem nad Vltavou (15km). Její historie sahá ještě před vládou Karla IV., ale hlavně je spjata s plavením dřeva - vorařstvím. Purkarec leží na břehu Hněvkovické přehrady a je obklopena hlubokými lesy, lány luk a polí. Ideální pro odpočinek, načerpání klidu a ticha, ale i pro zdatné sportovce. Obcí prochází cyklostezka, která začíná již v Českých Budějovicích a kopíruje řeku Vltavu. Od roku 2012 zde byl zřízen přívoz pro cyklisty a pěší - další inforamce naleznete ZDE - který Vás přepraví a můžete se vrátit po druhém břehu na Hlubokou. Tento úsek je většinou po místních komunikacích.

Zámek Hluboká na Vltavou

Státní zámek Hluboká nad Vltavou

Zámek Hluboká je ideálním výletním cílem pro milovníky historie, nenapravitelné romantiky a na své si zde přijdou i vyznavači sportovních aktivit. Zámek vděčí za svoji současnou podobu rodu Schwarzenberků a mnohdy bývá označován jako nejhezčí zámek České republiky.


Gotická zřícenina

Zřícenina gotického loveckého hrádku z 2. pol. 14. století, který byl založen Karlem IV. jako správní centrum královského území. Nejstarší zmínka je z roku 1357. K jeho úpadku došlo za vlády Václava IV. Koncem 15. st. již není zmiňován.

Gotická zřícenina

Muzeum voroplavby

Muzeum - síň tradic jihočeské voroplavby

Síň tradic jihočeské voroplavby, jak se muzeum správně jmenuje, byla otevřena v roce 1977 k 75. výročí založení spolku Vltavan zdejšími plavci, rybáři a jinými místními obyvateli, kteří pracovali kolem řeky. Síň voroplavby na Vltavě obsahuje sbírku dobových předmětů, nářadí a dokumentů.


Temelín - Vysoký Hrádek

Víte, jak se řídí jaderný reaktor? V bezprostřední blízkosti Jaderné elektrárny Temelín stojí renesanční zámeček Vysoký Hrádek. V jeho prostorách neuvidíte nic z toho, co se v zámcích obvykle nachází - je zde totiž umístěno informační centrum temelínské elektrárny.

Vysoký Hrádek

Alšova jihočeská galerie

Alšova jihočeská galerie

Alšova jihočeská galerie je uměleckohistorické muzeum Jihočeského kraje, které patří do pětice největších institucí svého druhu v České republice. V galerii, která je umístěna u zámku Hluboká, se představuje nabídka stálých expozicí gotického umění jižních Čech a nizozemského malířství 16.-18. stol.


Ohrada u Hluboké nad Vltavou

Na zámku Ohrada u Hluboké nad Vltavou najdete expozici Národního zemědělského muzea Praha zaměřenou na lesnictví, myslivost a rybářství. Zdejší muzeum patří mezi nejstarší muzea v České republice.

zámek Ohrada u Hluboké nad Vltavou

Sklepení Týn nad Vltavou

Středověké podzemní chodby

V jihočeském Týně nad Vltavou se nacházejí středověké podzemní chodby, které se rozprostírají pod městských zámečkem, přes nádvoří až pod náměstí, kde bývala sklepení měšťanských domů. Sezónní otevírací doba, rezervace a prodej vstupenek v pokladně Městského muzea. Maximální počet návštěvníků jedné prohlídky:  10 osob. Kontakty a podrobnější informace naleznete na ZDE nebo v infocentru na náměstí.


Expozice vltavínů

Mezi jednu z hlavních stálých expozic Městského muzea v Týně nad Vltavou patří expozice vltavínů, která patří k největším u nás, je zde přes 1000 kusů. Ostatní expozice jsou věnovány loutkám, městu Týn nad Vltavou, vorařství či režiséru Alfrédu Radokovi. Muzeum sídlí v bývalém arcibiskupském zámku. Podrobné informace se ZDE

Expozice vltavínů

ZOO

Zoologická zahrada

V těsném sousedství pohádkového zámku Hluboká nad Vltavou můžete zavítat do zoologické zahrady Ohrada. Stát se zde můžete také adoptivními rodiči některého ze zvířat.


Zimní stadion

Zimní stadion s otevřenou ledovou plochou se nachází ve sportovním areálu poblíž řeky Vltavy. V zimní sezóně se otevírá také veřejnému bruslení.

Zimní stadion

Minigolfové hřiště

Minigolfové hřiště

Ve Sportovně relaxačním areálu Hluboká nad Vltavou je otevřeno krásné venkovní minigolfové hřiště s 18 jamkami. Jedná se o první adventure minigolf v jižních Čechách a nachází se přímo pod hlubockým zámkem. Součástí Adventure minigolfu je ochlazovací zóna a koktejlový bar.


Sportovně relaxační areál

Toužíte po neobvyklých zážitcích? Máte adrenalin v krvi? Přijďte zažít jedinečné právě do Adrenalin parku! Nabídne vám odreagování, vzrušení, nezapomenutelné zážitky, občerstvení... zkrátka vše!

Sportovně relaxační areál

Golfové hřiště

Golfové hřiště

Golfové hřiště v Hluboké nad Vltavou se rozprostírá v historickém Schwarzenberském zámeckém parku pod zámkem Hluboká v nádherném přírodním prostředí na ploše 68 ha, kde se nachází 27 jamek, velký driving range a útulné klubové zázemí.


Jízdárna Dvůr Vondrov

Poblíž Hluboké nad Vltavou nedaleko Českých Budějovic se nachází moderní komplex, který nabízí zajímavé možnosti pro všechny milovníky koní. Pořádají se zde kurzy jízdy na koni včetně drezury i parkuru. Areál disponuje velkou halou, takže je zde možné jezdit za jakéhokoli počasí.

Jízdárna
Copyright © 2013 - 2019 Apartmány Purkarec | Penzion U Anděla | www.apartmany-purkarec.cz